BAŞKAN YILMAZ: “KUŞÇULARIN ARKASINDA DURMAK BOYNUMUN BORCU” BAŞKAN YILMAZ’DAN KUŞÇULARA BÜYÜK DESTEK
10/06/2024 - 02:39
- Bu Haber Kere Okundu
-
Kuşçulara olan minnettarlığını ve onlara duyduğu saygıyı dile getiren Başkan Umut Yılmaz, “Kuşçuların, yüzde 99’u arkamda durdu. Hepinize çok teşekkür ederim.
Siz bana sahip çıktınız, bu saatten sonra da Şehitkamil Belediye Başkanı olarak benim size sahip çıkmam, artık boynumun borcudur.” dedi.
Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz, Pirsultan Mahallesi’nde bulunan Özgürlük Pazar Yeri’nde düzenlenen Kuşçulara Ücretsiz Yem Dağıtım Töreni’ne katıldı. Törende yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Yılmaz, kuşçularla samimi sohbetler gerçekleştirdi ve tüm kuşçularla hatıra fotoğrafı çektirdi.
TÜRKİYE’DE BİR İLK
Kuşçuların ihtiyaçlarına yönelik özel alanlar oluşturacaklarını ve bu konuda araştırmalara başladıklarını bildiren Yılmaz, Türkiye’de bir ilk olacak bu projeyle kuşçular için rahat edebilecekleri bir yer oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Kuş turizmiyle Gaziantep’i yılda iki kez Türkiye’nin ilgisini çekecek bir merkez haline getireceklerini ifade eden Yılmaz, yem fiyatlarının artmasıyla zorlanan kuşçuların bu yarasına merhem olmaya devam edeceklerini kaydetti.
KUŞÇULARLA DALGA GEÇTİLER
Kuşçuların toplumdaki önemine vurgu yapan ve seçim sürecinde kendisine verilen desteği unutmadığını belirten Başkan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
‘Kuşçular mı kurtaracak?’ ‘Tofaşçılar mı kurtaracak?’ Sonuç, yüzde 15. Sonuç, bu görüntü. Kuşçularla dalga geçtiler. Tofaşçılarla da dalga geçtiler. Benimle de dalga geçmeye çalıştılar. Ama siz, benim arkamda durdunuz. Kuşçuların, yüzde 99’u arkamda durdu. Hepinize çok teşekkür ederim. Yolda geçerken, bir baktınız ki biri havaya bakıyor. Korkmayın. O adam, kuşçu. O adamdan zarar gelmez. O adam insanseverdir, hayvanseverdir. Kuşçuya sordum, ne yapıyorsun bu kuşlarla diye. Akşam çayımı demlerim, oturur sohbet ederim. Adamdan bir an korktum. Deli mi acaba, dedim. Sonra orada hayatımda ilk defa kuşlarla muhabbetim başladı.”
HERKES SİZLERE FARKLI BAKACAK
Başkan Yılmaz, kuşçuluğun toplumda yanlış anlaşıldığını ve kuşçuların aslında ne kadar değerli bireyler olduğunu anlattı. Kuşçuluğun dostluk ve barış anlamında bir köprü olduğunu vurgulayan Yılmaz, kuşçuların toplumda daha fazla saygı görmesi için önemli adımlar atacaklarını söyledi. Yılmaz, “Kuş, dostluk anlamında bir köprüdür. Kuşçu adam, ‘Akşam evime gideceğim; kuşumu yemleyeceğim, kuşuma suyunu vereceğim, kuşun karışma vakti geldi.’ der. Kuşçuluk böyle bir hastalık. Hele bir de o kuşun bir bebeği oldu ya, kendi bebeği olmuş gibi sevinir. Sizleri ben anlamıyordum. Adaylık dönemimde tanıştık. Ama sizleri hala anlamıyorlar. Eminim ki şu birlik ve beraberlik görüntüsünden sonra herkes sizlere farklı bakacak.” şeklinde konuştu.
TÜRKİYE’YE KUŞÇULUĞU GAZİANTEP ŞEHİTKAMİL’DEN TANITACAĞIZ
Kuşçuların kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu ve ailelerine bağlı olduklarını söyleyen Yılmaz, kuşçuluğun insanları bir araya getiren önemli bir hobi olduğunu söyledi. Kuşçuların dernekleşmesi ve üye sayılarının artırılması gerektiğini ifade eden Başkan Yılmaz, bu şekilde kuşçuların daha güçlü bir topluluk haline geleceğini ve toplumda daha fazla saygı göreceklerini belirtti. Yılmaz, “Biz, Türkiye’de öyle bir şey yapacağız ki Türkiye’ye kuşçuluğu Gaziantep Şehitkamil’den tanıtacağız. Sizleri biz Gaziantep’ten tanıtacağız ama bunun için de sizden bir isteğimiz var. Biz bu derneğin kuruluş aşamasında hepinizin görev almasını istiyoruz. Üye sayınızı artıracaksınız. Neden biliyor musunuz? Çünkü hani size yıllardır, ‘Bunlar kuşçu’ diye küçümseyen insanlar var ya, sizin dernekteki üye sayısını görünce, bak göreceksiniz, bakanlar gelecek sizin derneğinize. Yıllardır size sırtını dönen belediye başkanları var ya, hani marka şehrin en sevilen belediye başkanları, size sırtını çevirdi ya, bak bu üye sayısını artırın, kapınıza gelecek herkes.” sözlerini kaydetti.
Başkan Umut Yılmaz, konuşmasının ardından ücretsiz yemleri kuşçulara teslim etti ve tören sonunda beyaz güvercin uçurdu.
Haber: HÜLYA TAKTAKLAR
Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
-
AŞIK MAHCUBİ' IN MUTLU GÜNÜ ...
AŞIK MAHCUBİ'MUTLU GÜNÜ Kilisli aşık mahcubi oğlu fatih classis ga ...
-
Gezitayfa.com Sitesini İncelediniz mi ...
Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek ve farklı kültürleri tanımak her zaman insa ...
-
GAZiANTEP WEB TASARIM ...
Gaziantep Web Tasarım firması Nimbus Yazılım hızlı hizmet anlayışı ile ön plana ...
- Ercüment >>> GÜÇ HIRSI
- Melike Görkmen >>> GÜÇ HIRSI
- Esma Nur Turan >>> SİTEM
- Hatice Özel >>> İÇSEL HAZİNE
Yazarlarımız
Haberler
![Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, ‘‘Biz sizden müjde beklerken siz vatandaşa fatura çıkarıyorsunuz. İğne ile verip kepçeyle hatta kazanla geri alıyorsunuz.’’ dedi.](images/haber/0000127.jpg)
Saadet Partisi Samsun Milletvekili Me ... 27/07/2024
Patronların, yandaşların vergileri ne olacak? Lütfederlerse ve af gelmezse ödeyecek. Boşverin arkadaşlar ...
![Bursa da Yeşil Çevre yeni yatırımlarla büyüyor](images/haber/sıla22.jpg)
Bursa da Yeşil Çevre yeni yatırımlarla b ... 27/07/2024
Bursa’nın doğusunda yaşanılabilir bir çevre adına hizmetlerine devam eden S.S. Yeşil Çevre Hizmet ve İşletme Kooper ...
![YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ KAMPANYASI İLE EKONOMİ VE ÇEVREYE KATKI](images/haber/RGYTRDRTYT.png)
YALOVA BELEDİYESİ’NDE BİTKİSEL ATIK YAĞ ... 26/07/2024
Yalova Belediyesi’nin "5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür" kampanyası ile üç ayda 4 ton evsel ...
![EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BAKIM VE ONARIMI KENDİ ÖZKAYNAKLARIYLA KARŞILANIYOR](images/haber/TOY_2620.jpg)
EGO’DAN TASARRUF HAMLESİ: OTOBÜSLERİN BA ... 26/07/2024
EGO Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan otobüslerin bakım ve onarımı 2. Bölge Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü içinde bul ...
![Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lira oluyor!](images/haber/kumsal899.jpg)
Manisa'da ekmek 5 lira, su ise 1 lir ... 26/07/2024
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği "Halk Ekmek& ...
![GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR](images/haber/sıla98.jpg)
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ ... 26/07/2024
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR İLE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçi ...
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sar ... 26/07/2024
Kepez, hortum felaketinin yaralarını sarıyor Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi’nde dün meydana gelen hortum fela ...
![Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Buluştu](images/haber/ezel67.jpg)
Başkan Görgel, Derepazarı Esnafıyla Bulu ... 26/07/2024
Derepazarı esnafıyla bir araya gelen Başkan Görgel, “Bizler daima vatandaşlarımızın sorununu kendi sorunumuz ola ...
![Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı Ağırladı](images/haber/asum456.jpg)
Başkan Görgel, AK Parti Genel Başkan Yar ... 26/07/2024
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ağırlayan B ...
![İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun elindeki sorunlar listesi! İlk sırada şehir hastaneleri var](images/haber/asu45.jpg)
İşte yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu’nun el ... 26/07/2024
Yeni Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu kritik bir adım atarak TBMM Sağlık Komisyonu üyeleri ve eski sağlık bakanlarıyla ...