İpek Yolu Haber Ajansı

"CERABLUS SANAYİ ODASI BAŞKANI İSTİHDAM SAĞLAYACAK PROJENİN MÜJDESİNİ VERDİ"

Türkiye destekli muhalif güçlerin "Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, 24 Ağustos 2016 tarihinde, terör DAEŞ işgalinden kurtardığı ilk şehir merkezi olan Cerablus’ta, Suriye savaşı öncesi dahi yapılmayanlar, Türkiye’nin destekleri ile halkın temel ihtiyaçlarını karşılayacak tüm hizmetler sunuldu".’TÜRKİYE GELDİKTEN SONRA NELER YAPILDI’ 

Türkiye destekli Milli Ordu kuvvetlerinin, denetimi altında olan Cerablus şehrinde, güvenlik sorununu çözmek için yerel Polis (Şurta) kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu’nun kurulmasıyla giderildi. hemen ardından kamu hizmetlerinin hızlı bir şekilde faaliyete geçebilmesi için Yerel Meclisler kuruldu, Kapatılan okullar yeniden yapıldı, Camiiler Restore edildi, tam teşekküllü Hastaneler yapıldı, Nüfus müdürlükleri kuruldu,  sivil Mahkemeler kuruldu, neredeyse her köye sağlık ocakları kuruldu. 
Esed rejimi döneminde bile, bölge halkının hiç görmediği yollar yapıldı ve Üniversiteler inşa edildi. Halkın temel ihtiyacını karşılayacak her türlü hizmet sunuldu. 

"TARIK DAHDAH YENİ PROJENİN MÜJDESİNİ VERDİ" 

Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DAEŞ işgalinden kurtarılan Cerablus’ta, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Tarık Dahdah, Türkiye’nin destekleri ile bölgemizin terör örgütü "DAEŞ işgalinden kurtarılmasının ardından, hayat eskisinden çok daha iyi, ticari faaliyetlerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor ve Türkiye’nin bize sağladığı bilgi desteğiyle, tamamen kendi imkanlarımızla şehrimizde istihdam sağlayacak ilk büyük projenin inşaatını yakında başlıyoruz dedi. Ve Türkiye devletine ve Milletine Minnettarız ifadelerini kullandı. 

’CERABLUS OTO SANAYİ SİTESİ İNŞAATINA YAKINDA BAŞLIYORUZ’

Cerablus Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Tarık Dahdah, açıklamalarına şöyle devam etti, bölge halkımızın en büyük ihtiyacı olan, iş imkanlarının çok kısıtlı olmasıdır, Bölgemizin gelişmesi sanayimizin gelişmesiyle daha hızlı sağlanacaktır ekonomik olarak güçlü bir noktaya gelmemiz için iş fırsatlarını çoğaltmamız gerekiyor, buna çözüm yolları için hummalı çalışmalar sonucu, yaşanan işsizlik sorununu giderebilmek ve halkımızın geçim kaynağını sağlayabilmesi için, Cerablus’a 4 Bloktan oluşacak ve bünyesinde 200 dükkan  kapasiteli "Oto Sanayii Sitesi" inşaatına yakında başlayacağız dedi. 

En zor zamanımızda bizleri kaderimize terk etmeyip yalnız bırakmayan "Türk devletine ve Milletine Minnettarız" diyerek sözlerini tamamladı. 


HABER: İBRAHİM  BOZAN 
İPEKYOLU HABER 

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz