İpek Yolu Haber Ajansı

Köyceğiz’de Etkileşim Günlerinde Öğretmenler Ok Uçurdu

Muğla’da Öğretmen Etkileşim Günleri çerçevesinde, Köyceğiz ilçesinde “Okçuluk” etkinliği düzenlendi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğretmenlerin kültür, tarih, sanat, spor ve doğa etkinlikleriyle iletişim ve etkileşimlerini artırmayı amaçlayan Öğretmen Etkileşim Günleri Projesi’nin bu ayki durağı Köyceğiz ilçesi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Öğretmen Etkileşim Günleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, Köyceğiz ilçesinde görev yapan öğretmenlerle buluştu. İlk olarak Yüksekkum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli toplantı salonunda bir araya gelinen etkinlikte, samimi ve sıcak bir ortamda öğretmenlerle hasbihal eden İl Müdürü Emre Çay, öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi.

İl Müdürü Emre Çay, İlçe Müdürü Kerem Karahan, şube müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen programın bir sonraki durağı, Mehmet Özkaya Stadyumu’nda düzenlenen okçuluk eğitimi oldu. Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Bölge Hakemi ve Okçuluk Eğitmeni Müberra Uçar tarafından öğretmenlere ok uçurma eğitimi verildi. Etkinlikte öğretmenlere Geleneksel Türk okçuluk tarihi ve ok uçurma teknikleri hakkında yapılan genel bilgilendirmenin ardından uygulamalı olarak ok uçurma etkinliği gerçekleştirildi. İl Müdürü Emre Çay, düzenlenen etkinlikte öğretmenlerle birlikte ok uçurdu.

Öğretmenler, tarihi M.Ö. 5000 yıllarına dayanan geleneksel Türk okçuluğunu tanıma fırsatı buldukları ve atış metotlarını öğrendikleri etkinlikte, keyifli saatler geçirdiler.

Öğretmen Etkileşim Günleri çerçevesinde üçüncü buluşmayı Köyceğiz ilçemizde görev yapan öğretmenlerle gerçekleştirdiklerini ifade eden İl Müdürü Emre Çay,  Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik sayesinde, öğretmenlerimizle bir araya gelerek hasbihal etme fırsatı yakaladık. Okullarında yoğun mesaileri arasında öğretmenlerimizle birlikte nefes alma ve verimli zaman geçirme fırsatı bularak, kültür ve spor etkinlikleriyle dolu dolu bir gün geçirdik. Geleneksel Türk okçuluğunu tanımak, etkinliğimize ayrı bir değer kattı. Etkinliğe katılan tüm öğretmenlerimize ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Öğretmen Etkileşim Günlerimiz yıl boyunca farklı ilçelerimizde devam edecek.” dedi.

HABER. OSMAN ACAR

İPEKYOLU HABER MUĞLA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz