İpek Yolu Haber Ajansı

MUĞLA’DA 50 OKULDA BİLİM FUARI DÜZENLENECEK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı sonuçları açıklandı. Muğla’dan 50 okul, Bilim Fuarları programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazandı.

Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde gençlerin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının 10. Dönemi proje başvuru değerlendirme süreci tamamlandı.

50 Okul Hibe Desteği Alacak

Değerlendirmeler neticesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 50 okuldan ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırlamış olduğu projeler, Bilim Fuarları programı hibe desteği almaya hak kazandı.

Bu sonuçlarla Muğla’da Bilim Fuarı hibe desteği alan okul sayısı bir önceki yıla oranla yüzde yüz artış göstermiş oldu.

16 Ekim 2023 - 14 Haziran 2024 tarihleri arasında Muğla’da 50 okulda düzenlenecek Bilim Fuarları ile öğrenciler hazırlamış oldukları yüzlerce projeyi sergileme şansı yakalayacak.

İl Müdürü Emre Çay Öğrenci ve Öğretmenleri Kutladı

Başvuru sürecinde emek veren tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda ‘geleceğimizin teminatı gençlerimizin’ bilimsel projeleriyle, ülkemize ve insanlığa büyük katkılar sağlamalarını temenni ediyorum.” dedi.

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Nedir?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK tarafından 2013 yılından bugüne kadar 81 ilden milyonlarca öğrencinin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettiği 4006 Bilim Fuarları kapsamında 5-12. sınıf öğrencilerinin bilim ve teknolojideki yönelimler doğrultusunda belirlenen tematik konularda hazırladıkları projeler destekleniyor.

HABER: OSMAN ACAR

İPEK YOLU HABER MUĞLA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz