İpek Yolu Haber Ajansı

MUĞLA’DA EĞİTİM SENDİKASI BAŞKANLARI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay başkanlığındaki heyet, eğitim sendikalarının il başkanları ile bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ferman Akbulut, Serap Aksel, Hasan Arslan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşcu’dan oluşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü heyeti ile Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Önder Uçak, Türk Eğitim-Sen İl Başkanı Mürsel Özata, Eğitim-İş İl Başkanı Ahmet Çakanel ve Eğitim-Sen İl Başkan Vekili Aykut Turgut ’dan oluşan sendika başkanları bir araya gelerek, eğitim ve eğitim çalışanları gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve öğretmenlerin mesleki gelişimi ve motivasyonları, yönetici ve öğretmen görevlendirmeleri, eğitim yatırımları ve banka promosyon güncellemesi gibi başlıklar üzerinde, eğitim paydaşları karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Öğretmen evlerinde yeni yapılan düzenlemeyle öğretmenlerin yüzde elli indirimli konaklama imkânı sağlanmış olmasının son derece önemli olduğu vurgulandığı toplantıda öğretmenlerimizin bu tesislerden yeteri kadar yararlanabilme imkânına kavuşmalarının memnuniyet verici olduğuna dikkat çekildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik koordinasyonu ile aile bütünlüğü gözetilerek yapılan öğretmen görevlendirmelerinin çok daha sağlıklı hale geldiği ve uygulamanın olumlu olduğunun altı çizildi.

Bu yıl gerçekleştirilen Banka Promosyon anlaşması neticesinde öğretmenlerimizin elde ettikleri kazancın mevcut ekonomik göstergeler karşısında güncellenmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan sürecin ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği görüşmelerde, öğretmenlerimizin banka promosyon ödemelerinin yeniden güncellenmesi sürecinde en kısa zamanda sonuca ulaşılacağı belirtildi.

Toplantı dilek ve temennilerle sona ererken sendika başkanları, gerçekleştirilen toplantı için İl Müdürü Emre Çay’a ve tüm ekibine teşekkür ettiler.

HABER: OSMAN ACAR

İPEK YOLU HABER MUĞLA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz