İpek Yolu Haber Ajansı

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla sayısız gurur yaşatan milli halterci Naim Süleymanoğlu, vefatının 6.yılında Esenyurt’ta anıldı.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla sayısız gurur yaşatan milli halterci Naim Süleymanoğlu, vefatının 6.yılında Esenyurt’ta anıldı.

Kazandığı olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla Dünya ve Türk halter tarihinde unutulmaz isimler arasında yer alan milli gurur Naim Süleymanoğlu, vefatının 6. yılında Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği özel bir programla anıldı. Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen program, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve merhum milli sporcu ruhuna okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Kendi ağırlığının üç katından fazlasını kaldırarak tarihe geçen ve Cep Herkülü lakabıyla anılan halterci Naim Süleymanoğlu’nun sayısız başarılarının yer aldığı sinevizyon gösterisinde duygu dolu anlar yaşandı. Programda Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ve kadim dostu İsmail Karaca Cep Herkülü ile ilgili anılarını anlattı. Programa Bulgaristan İstanbul Konsolosu Dimitar Kamenov, İstanbul Bulgaristan Ticari Ataşesi Ventseslav Petrov, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Halter Milli Takım Antrenörü Muharrem Süleymanoğlu, Naim Süleymanoğlu’nun yakın arkadaşı Trakya ve Rumeliler Dernek Başkanı İsmail Karaca, Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Mehmet Hanifi Kaya, Esenyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kuzgun, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

 

HABER:HÜLYA TAKTAKLAR

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz