İpek Yolu Haber Ajansı

YATAĞAN’DA YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığının yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında Yatağan İlçesine Yatağan Belediyesi işbirliğiyle yapılan portatif yüzme havuzu görkemli bir törenle açıldı.

Yatağan Spor Salonu bahçesinde kurulan portatif yüzme havuzunun açılış törenine Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, protokol üyeleri, sporcular ve aileleri katıldı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın konuşmalarının ardından portatif yüzme havuzunun açılışı gerçekleşti.

Gençlik ve Spor Bakanlığının ülke genelinde başlattıkları "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi" kapsamında 3,5 milyondan fazla genç yüzme öğrendi. Yeni projelerle bu sayının daha da artması hedefleniyor.

Proje kapsamında Yatağan’dan sonra Fethiye İlçesine de portatif yüzme havuzu kurulumu yapıldı ve önümüzdeki günlerde Fethiyeli gençlerin hizmetine açılacak. Portatif yüzme havuzları yaz dönemi boyunca 7-12 yaş aralığındaki sporculara hizmet verecek.

"Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi tüm Türkiye’de başarıyla devam ediyor. Öğrenciler tarafından oldukça ilgi gösterilen projede öğrencilerin tamamına, insan sağlığına birçok faydası bulunan, özelliklede gelişim çağındaki çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor.

HABER: OSMAN ACAR

İPEKYOLU HABER MUĞLA

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz